loading

Sıcak Daldırma Galvaniz (SDG) Kaplama

03-05-2018 00:06    479

Galvanizleme işlemi sırasında, çinko ile çelik neredeyse birbirlerinin bir parçası haline gelecek şekilde metalurjik bir bağ oluşturur. Kettle içerisindeki reaksiyon sırasında çinko, bir dizi çinko-demir alaşım katmanları oluşturarak çelik ile etkileşime girer. Aşağıdaki fotomikrograf, üç alaşımlı tabaka ve saf metalik çinkodan oluşan tipik bir galvanizli çelik kaplamanın enine kesitidir.

Çelik, tasarım özgürlüğü sağlayan, verimli bir yapı malzemesidir . Bununla birlikte, atmosfer ve diğer sert ortamlara maruz projeler için korozyondan korunma çok önemlidir. Genellikle büyük inşaat projeleri için uzun ömürlü, dayanıklı ve 50-100 yıllık korozyondan korunma hedefi vurgulanmaktadır. Zorlu ortamlarda sıcak daldırma galvanizin korozyon korumasını gösteren sayısız örnek vardır.

( SDG ) sıcak daldırma galvanizin geniş kullanım alanının nedeni, kaplamanın üç katlı koruyucu özelliğidir. Bariyer kaplama gibi, tamamen çelik yüzeyi kaplar ve metalürjik bağ oluşturarak çeliği aşındırıcı etkilerden korur. Kaplamada hasar ya da küçük bir süreksizlik meydana gelse bile, çinko bu bölgede kendini feda ederek çeliği korur. Son olarak, kaplamanın doğal yollardan ayrışması halinde, yüzey üzerinde ek bir koruma tabakasının oluşması sağlanır.


Etiketler:
ADRES
  • Karadenizliler Mah. Hacı Bekir Sok. No:5/B2 Kullar
    Başiskele / Kocaeli

E-MAIL
  • info@galvachemical.com
BİZİ ARAYIN
MESAAİ SAATLERİ
  • Hafta içi : 08:00 -17:00

    Cumartesi : 08:00 -13:00